x
Close
Dieta Uroda

Cera naczynkowa: jak o nią zadbać?

Cera naczynkowa: jak o nią zadbać?
  • Published28 sierpnia, 2020

Cera naczynkowa wymaga starannej pielęgnacji oraz umiejętnego doboru kosmetyków. Co robić, by zapewnić jej możliwie jak najlepsza ochronę? Jakich kosmetyków używać podczas jej codziennej pielęgnacji?

Czym wyróżnia się cera naczynkowa?

Cera naczynkowa może sprawić sporo problemów w trakcie codziennej pielęgnacji, a największym problemem w jej przypadku jest nadmierna kruchość naczyń krwionośnych. Nie trzeba wiele, by doszło do ich pęknięcia, czego konsekwencją są nieestetyczne plamy, pojawiające się zazwyczaj na twarzy, w bardzo dobrze widocznych miejscach. Ich zamaskowanie bywa trudnym zadaniem, nic więc dziwnego, że osoby z cerą naczynkową starają się zrobić wszystko co w ich mocy, by w porę wzmocnić naczynka i uchronić się przed pojawieniem się na twarzy tzw. pajączków.

Co sprzyja powstawaniu pajączków?

Czynników, które mogą mieć negatywny wpływ na stan naczynek, jest wiele. Do ich pęknięcia może dojść pod wpływem zbyt niskiej lub zbyt wysokiej temperatury, wiele problemów może się też pojawić w chwili, gdy osoba obdarzona taką cerą źle dobiera kosmetyki. Unikanie takich czynników, które nasilają problemy z cerą naczynkową, to podstawa. A co można zrobić, by wzmocnić naczynka?

Jak dbać o cerę naczynkową?

Unikanie czynników nasilających problemy z pękającymi naczynkami to ważna sprawa, jednak na tym walka o utrzymanie pięknego wyglądu się nie kończy. Cera naczynkowa wymaga odpowiedniego wsparcia, zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Warto włączyć do swej diety więcej produktów zawierających witaminę C oraz rutynę, dzięki którym będzie można wzmocnić i uszczelnić naczynia krwionośne. Gdzie szukać takich substancji? W wielu warzywach i owocach, dzięki którym nasza dieta stanie się zdrowsza. Dla dobra swej cery warto też zacząć sięgać po wyciągi z takich roślin, jak kasztanowiec czy miłorząb japoński.
A co z kosmetykami? Im łagodniejsze, tym lepiej dla cery naczynkowej. Idealne rozwiązanie to dermokosmetyki, tworzone z myślą o delikatnej skórze, wymagającej odpowiedniej pielęgnacji. Delikatne kremy i balsamy, łagodne pianki do oczyszczania twarzy – oto produkty, z których warto korzystać w ramach codziennej pielęgnacji cery naczynkowej.

 

Written By
Rośnij Zdrowo