x
Close
Natura Zdrowie

Naturalne sposoby na stres i koncentrację

Naturalne sposoby na stres i koncentrację
  • Published13 listopada, 2020

Coraz więcej osób szuka wsparcia w ziołolecznictwie, widząc w nim zdrowszą alternatywę leków i suplementów. Oczywiście sięganie do zielnika powinno być poprzedzone konsultacją lekarską i poszerzeniem swojej wiedzy w tym zakresie.

Żen-szeń syberyjski – czy warto go stosować?

W czasie jesienno-zimowych chłodów szukanie remedium na brak sił witalnych to codzienność. Jeśli i Ty miewasz taki stan, zamiast poddawać się zniechęceniu i bezsilności, spróbuj wesprzeć swój organizm darami natury. Wśród nich na uwagę zasługuje na pewno żeń-szeń syberyjski. Od niepamiętnych czasów roślina ta jest uznawana za naturalny środek, który dodaje człowiekowi energii i wpływa dobroczynnie na układ nerwowy.

Żeń-szeń syberyjski ma duże znaczenie dla stymulacji układu odpornościowego. Oprócz tego poprawia krążenie mózgowe, co przekłada się na poprawienie pamięci i koncentracji. Dlatego rekomendowany jest osobom, które dużo się uczą lub pracują do późnych godzin nocnych. Żeń-szeń syberyjski jest także suplementowany w czasie nasilającego się stresu, ponieważ uspokaja i poprawia nastrój. Osoby trenujące wiedzą, że dzięki tej roślinie mogą w jakimś stopniu wpłynąć na poprawę wydolności fizycznej.

Miłorząb japoński rozjaśnia umysł i poprawia witalność

Nie tylko żeń-szeń syberyjski, ale też miłorząb japoński jest pomocny w czasie wzmożonego napięcia i problemów z koncentracją. Zawarte w nim składniki aktywne m.in. flawonoidy i terpeny poprawiają przepływ krwi przez naczynia krwionośne. W efekcie do mózgu dostarczany jest w większej ilości tlen oraz glukoza. Co więcej, miłorząb japoński poprawia zapamiętywanie, dlatego przyjmują go osoby starsze. Roślina ta może okazać się pomocna w czasie wzmożonego wysiłku psychicznego.

Świeże powietrze i aktywność fizyczna

Oprócz suplementów ziołowych, kofeiny czy mocnej herbaty na stres i koncentrację niezawodny jest spacer lub jogging. Wystarczy pół godziny dziennie poświęcić na ćwiczenia, aby dobrze się dotlenić. Z kolei bardziej intensywny trening sprawia, że w organizmie wytwarza się więcej hormonów szczęścia. W następstwie wysiłku fizycznego wyciszysz się i zaaplikujesz sobie dużą dawkę pozytywnej energii.

Jeśli potrzebujesz motywacji do ćwiczeń, zapisz się na siłownię lub znajdź personalnego trenera. Oprócz tego zadbaj o dostateczną ilość snu i wprowadź do swojego jadłospisu więcej zdrowej żywności. Witaminy, minerały i zioła plus dawka aktywności fizycznej – to wszystko pomoże Ci zregenerować nadwątlone siły.

Written By
Rośnij Zdrowo