x
Close
Dieta Zdrowie

Ogórecznik lekarski w medycynie naturalnej

Ogórecznik lekarski w medycynie naturalnej
  • Published11 maja, 2020

Właściwości ogórecznika sprawiły, że zajął on bardzo ważne miejsce na liście roślin leczniczych. W jaki sposób można wykorzystać moc tej rośliny? W jaki sposób ogórecznik lekarski wpływa na nasze zdrowie?

Co znajdziemy w tej roślinie?

Flawonoidy, saponiny, związki śluzowe, garbniki, cholina oraz kwasy organiczne- oto wybrane substancje, które zawiera ogórecznik. Dodatkowo w roślinie tej występują spore ilości krzemionki oraz soli mineralnych, dzięki którym nasz organizm otrzymuje wyjątkowe wsparcie. Sok z ogórecznika zawiera ponadto sporo witaminy C – substancji niezwykle ważnej dla naszego układu immunologicznego. Z nasion tej rośliny można z kolei pozyskać leczniczy olejek, będący rewelacyjnym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3. Wszystkie te składniki sprawiają, iż ogórecznik lekarski świetni sprawdza się jako składnik naturalnych terapii. W jaki sposób ta roślina może wspierać nasze zdrowie?

Jak działa ogórecznik lekarski?

Ogórecznik lekarski ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, a im lepiej poznamy jego działanie, tym skuteczniej będziemy mogli korzystać z mocy tej rośliny. Ten dar natury ma wyjątkowe właściwości moczopędne i przeciwzapalne, dzięki czemu pomaga nam w walce z licznymi infekcjami. Kuracja z ogórecznikiem może pomóc przy problemach z nerkami i drogami moczowymi, może nas też chronić przed infekcjami. Dzięki zawartości cennych dla zdrowia kwasów tłuszczowych, ogórecznik lekarski skutecznie wspiera naturalną odporność organizmu. Nasiona ogórecznika, a raczej pozyskany z nich olej, mogą stanowić też cenne wsparcie dla jamy ustnej oraz żołądka i jelit. Sięganie po tę roślinę pomoże tez osobom walczącym z przeziębieniem, dla których ogórecznik stanie się przede wszystkim wspaniałym środkiem wykrztuśnym i osłaniającym. To jeszcze nie wszystkie korzyści, na jakie mogą liczyć osoby sięgające po ogórecznik Zastosowanie tej rośliny jest znacznie szersze, dzięki czemu sprawdza się ona zarówno w walce z depresją, jak i w walce ze zbyt wysokim stężeniem cholesterolu. Sięganie po tę roślinę pomoże nam też zadbać o włosy i paznokcie, które dzięki mocy ogórecznika staną się mocniejsze i piękniejsze.

Ogórecznik lekarski to wspaniała roślina, którą z pewnością warto docenić. Naturalne kuracje, w których pojawi się ten dar natury, mogą nam przecież pomóc w walce z licznymi przypadłościami.

Written By
Rośnij Zdrowo